Töötuba: Mõjusa arendustegevuse kavandamine


Tuuli Perolainen (Broaden) ja Maarika Lember (Change Partners)
Koolitusjuhtide kogu kutsel viisime koostöös  Maarika Lemberiga läbi töötoa koolitus- ja personalijuhtidele. Keskendusime mõjusate arendustegevuste kavandamisele ja mõju hindamisele.

Inspireerivatest koolitustest ja trendikatest õpilahendustest muutusteks ei piisa, seepärast võtsime töötoas fookusesse arendustegevuste kavandamise protsessi kõige olulisemad etapid – oodatud mõju kokkuleppimise ja tegevused, mis aitavad organisatsioonis oodatud mõjuni jõuda.

Rääkisime koolitustellimuste täitja ja muutuste toetaja mõtteviiside erinevusest ning miks sageli koolituskeskne lähenemine oodatud tulemuseni ei vii.
Rühmad lahendasid kolmetunnises töötoas ühe oma grupiliikme juhtumi kontekstis neli ülesannet:
  • probleemi ja seotud osapoolte täpsustamine,
  • soovitud muutuse / eesmärgi ja mõõdikute kavandamine,
  • tulemuseni viivate kriitiliste tegevuste kaardistamine,
  • lahenduste valik.
Töötoa formaat suunas osalejad leidma lahendamist vajava probleemi juurpõhjust, kaasama seonduvad osapooled ning võtma strateegilise arengupartneri rolli, mitte jääma koolitustellimuse täitmise lõksu.

Suur tänu teile väga vajaliku töötoa eest. See andis arendustegevuste planeerimiseks palju häid tööriistu ja aitab ka juhtidele paremini selgitada, et koolitus ei ole plaaster, mille katkisele kohale peale kleebid ja ootad, millal probleem seal all ise laheneb.
         -  Kirly Perens,
          Riigilaevastik

_______



Koolitajate mittekonverentsil 2022 viisime koostöös Alek Kozloviga läbi töötoa Õpiampsu disaini- ja loomise protsess (60 minutiga algusest lõpuni).
Selleks lõime 4C mudelist lähtuvalt mikrovideo disaini tööriista ja metoodilise abimaterjali. Vaata Ettevõtluskeskuse veebilehel: https://www.ettevotluskeskus.ee/mudel

Foto: Regina Marcenkiene  
_______



Psühholoogiline esmaabi. Esmase abistaja roll kriisi sattunud inimese toetamisel.
Väljaandja: Sotsiaalkindlustusamet, ohvriabi- ja ennetusteenuste osakond
Teostus: Menu Meedia OÜ
Koostajad: Marge Sillaste, Marika Paaver, Kaia Kastepõld-Tõrs, Kaja Toomla, Studenta OÜ, Broaden OÜ, Merle Parmak, Katrina Kalde (Psühholoogiline trauma ja sõda)

Vaata kursus SIIN.

_______




EAS
'i tellimusel loodud õppemäng "Viirusturvalisuse teeviit". Sihtgrupiks turismisektoris tegutsejad, kelle igaühe koosvastutusel kindlustada viirusevaba turismisuvi.
Komplekse teema ja sagedasti muutuva konteksti puhul oli eesmärgiks läbi juhtumi ja näidete teadvustada teema olulisust ning pakkuda turismisektori ettevõtetele tuge enda teenuse viirusturvalisuse kontekstis läbi mõtlemiseks ja mõtestamiseks. 
Õppemängu sisu on koostatud 20. mail 2021 toimunud seminari „Kriis kui võimalus“ materjalidest inspireerituna koostöös Margit Raidi ja Tuuli Perolaineniga. Tegevusi rahastas Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond. Kõik õigused mängu sisule kuuluvad EASi turismiarenduskeskusele.
_______



Koostöö Eesti e-Riigi Akadeemia (eGA) ja BCS Koolitus AS-ga üle-Ukrainalise detsentraliseerimisprogrammi U-LEAD raames e-õppeplatvormi ning e-õppe sisu loomise protsessi väljatöötamine ja piloteerimine. Link programmile: https://ega.ee/project/concept-e-learning-platform/
_______



G4S Eesti interaktiivne õppematerjal müügioskuste levitamiseks organisatsioonis.
Loodud Koostöös G4Si sisuekspertide, Laura Loolaidi ja INTEAga.
_______



Tallinna Lennujaama
sisuekspertidega koostöös loodud interaktiivne õppematerjal reisijate erivajaduste teadvustamiseks. Kasutatud on elulähedasi situatsioone, mida saab simuleeritud keskkonnas harjutada.
Oma valikutele
tagasiside saab õppija läbi reisija reaktsiooni.